Podzimní část soutěže jsme uzavřeli jasnou domácí porážkou 1:4 s Rumburkem

Review_Rumburk_doma

13. kolo – I.A třída – skupina A

Sobota 14. 11. 2015 – 13:30 – Hřiště TJ Mojžíř

TJ MOJŽÍŘ „A“ vs. FK RUMBURK 1:4 (0:3)

V závěrečném kole podzimní části I. A třídy jsme se chtěli z domácími fanoušky rozloučit výhrou. Proti byl však kvalitní soupeř z Rumburku, který nemilosrdně trestal naše chyby a zaslouženě si z našeho hřiště odvezl všechny 3 body za jasnou výhru 4:1.

Průběh prvního poločasu ovlivnila stejně jako v Libouchci rychlá úvodní branka v naší síti. Hosté v 5. minutě zahrávali rohový kop, ten jsme ještě dokázali odvrátit, míč však zpět do ohně vrátil hostující Havel a na zadní tyči volný Pokorný neměl problém doklepnout míč hlavou za brankovou čáru. Tato branka hosty nastartovala a nás naopak dostala do kolen. Ve 23. minutě navíc Rumburk po podobné akci navýšil své vedení. Po pravé straně utekl hostující útočník a přesným centrem našel na zadní tyči hlavu volného Farkaše, který měl snadnou práci. Naše největší šance prvního poločasu přišla po dobře rozehrané standardní situaci, ale Vít Fiala mířil v dobré pozici nad branku. A tak se měnilo skóre opět na druhé straně, kdy míč ve 33. minutě propadl k rumburskému Matějkovi, který tvrdou střelou nedal Šimonu Kubcovi šanci.

Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, v 54. minutě jsme ale znovu inkasovali po samostatném úniku Farkaše, který přidal svůj druhý gól v zápase a zvýšil už na 4:0 z pohledu hostí. Po této brance Rumburk trochu polevil a přenechal aktivitu na naší straně. Snížení hrozivého stavu jsme se dočkali v 70. minutě. To když po faulu na Jakuba Sikoru v pokutovém území zahrával Aleš Vitásek pokutový kop a bezpečně proměnil. Další velké příležitosti měl střídající Michal Tichovský, ale ani jednou neuspěl. Nejdříve ve vyložené pozici trefil hlavou jen tyč. O chvíli později se řítil sám na hostujícího brankáře, ale ani tentokrát jej nedokázal překonat. Utkání tedy skončilo naší porážkou 1:4.

Po tomto kole jsme klesli o jednu příčku níže, takže budeme přezimovat na 8. místě tabulky se získanými 18 body. Závěrem bychom chtěli poděkovat všem fanouškům za podporu během této části sezóny a věříme, že na nás nezanevřete ani v jarní části, kdy Vás budeme potřebovat ještě více.

Branka Mojžíře: 70´ Aleš Vitásek z PK

Návštěva: 150 diváků

Sestava Mojžíře: Šimon Kubec – Petr Valenta (46´ Michal Tichovský), Adam Jankovský, Josef Růžek, Jan Králik – Jaroslav Zabloudil (25´ Michal Svoboda), Vít Fiala (C), Jakub Sikora, Aleš Vitásek – Jakub Zikmundovský, Marek Pavlík